PaidVerts

PaidVerts

FreeBitco.in

Translate

poniedziałek, 19 września 2011

Tryb XP [XP Mode] na Windows 7 Home Premium

Na początek dwa przydatne liki z opisami trybu xp bo może nie każdy wie o co chodzi.
W telegraficznym skrócie:
Tryb XP to zainstalowany w Windows 7 wirtualny Windows XP, który umożliwia zainstalowanie i uruchomienie na  Windows 7 aplikacji i starszych urządzeń niezgodnych z tym systemem lub nieposiadających sterowników na ten system.
Do rzeczy:
Rzecz w tym, że tryb xp można zainstalować tylko na Windows 7 w edycjach Professional, Ultimate i Enterprise, ja natomiast uruchomiłem go na Home Premium i podzielę się z wami informacją jak to zrobiłem, a stało się to całkiem przypadkowo i mogę powiedzieć, że w tym przypadku moje lenistwo się opłaciło.
Nie chciało mi się szukać płyty z XP, którego kiedyś używałem, a że miałem ten cały, działający XP Mode zainstalowany na stacjonarnym kompie z Windows 7 Ultimate x64 to przeniosłem gotowy wirtualny dysk XP mode z tego komputera na laptopa z Windows 7 Home Premium x64 gdzie właśnie chciałem sobie zainstalować wirtualny XP w programie do wirtualizacji systemów operacyjnych Microsoftu    Windows Virtual PC .    Podłączyłem ten plik z wirtualnym dyskiem XP Mode jako bazowy w Virtual PC na laptopie z windows 7 Home Premium (zaznaczam) i uruchomiłem instalację systemu. Potem zainstalowałem na nim sterowniki do skanera i XnView do jego obsługi. Ku mojemu zdziwieniu w menu start pod pozycją Windows Virtual PC pojawił się podkatalog  Aplikacje XP Mode, a w nim XnView, którego udało mi się uruchomić w trybie XP. Zrobiłem krótką prezentację i wrzuciłem na YouTube.

Na razie to by było na tyle, potem może jeszcze zapodam linki do tego wirtualnego dysku XP Mode, którego użyłem. Muszę go najpierw spakować w wieloczęściowe archiwum i potem wysłać na hotfile.com.
Istnieje jeden haczyk, który dla jednych może się okazać wielkim problemem, a dla innych małą niedogodnością. Jeżeli w normalny sposób zainstaluje się tryb XP w wersji Win 7, która  standardowo go obsługuje wtedy ten wirtualny XP integruje się z licencją Windows 7 i jest oryginalny, już aktywowany. W Home Premium, czy innym Home, po zainstalowaniu ten XP wymaga aktywacji i to właśnie pojawia się ta niedogodność bo trzeba go aktywować oryginalnym kluczem lub nielegalnie crackiem. Muszę jeszcze dodać, że być może wszystko będzie tak samo działać jak się zainstaluje XP normalnie z płyty instalacyjnej, nie wypróbowałem tej opcji.

Teraz już możecie składać mi gratulacje i zadawać pytania, na które odpowiem jeśli będę znać odpowiedź.
Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Linki do wirtualnego dysku XP mode:
Linki do dysku często aktualizuję, więc jeżeli nie jest dostępna któraś część to najlepiej napisać w komentarzu bo zaraz jak się pojawi nowy wpis to dostaję info na maila.

Carshare.net
XPmodeVHD.part1.rar
XPmodeVHD.part2.rar

Chomikuj.pl
XPmodeVHD.part1.rar
XPmodeVHD.part2.rar

program Microsoft Virtual PC


10 komentarzy:

 1. Witam. Czy mógłbym prosić o link do windowsa XP ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Windows XP? Jest na przykład na torrentach
   http://tnttorrent.info/tags.php?where=0&search=windows+XP&acc=v2

   Usuń
 2. Co to znaczy dokładnie:"Podłączyłem ten plik z wirtualnym dyskiem XP Mode jako bazowy w Virtual PC"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamontowałem ten gotowy wirtualny dysk jako główny w Virtual PC, zamiast tworzyć nowy, po uruchomieniu wirtualnej maszyny powinien zacząć się z niego instalować XP.

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. skasowany jest XPmodeVHD.part2.rar na Carshare.net mozesz zrobic reupload ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomysł super ale nie ma juz programu a przydał by mi sie XP na win 7

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Link do programu już działa, zaktualizowałem go przed chwilą.

   Usuń
 6. Jak Pan to zamontował? przez użycie opcji "Użyj istniejącego wirtualnego dysku twardego" czy "Otwórz wirtualny dysk przy zastosowaniu opcji zaawansowanch"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pamiętam już , to było tak dawno...

   Usuń