Reklama.Reflection.pl

PaidVerts

PaidVerts

FreeBitco.in

Translate

poniedziałek, 19 września 2011

Tryb XP [XP Mode] na Windows 7 Home Premium

Na początek dwa przydatne liki z opisami trybu xp bo może nie każdy wie o co chodzi.
W telegraficznym skrócie:
Tryb XP to zainstalowany w Windows 7 wirtualny Windows XP, który umożliwia zainstalowanie i uruchomienie na  Windows 7 aplikacji i starszych urządzeń niezgodnych z tym systemem lub nieposiadających sterowników na ten system.
Do rzeczy:
Rzecz w tym, że tryb xp można zainstalować tylko na Windows 7 w edycjach Professional, Ultimate i Enterprise, ja natomiast uruchomiłem go na Home Premium i podzielę się z wami informacją jak to zrobiłem, a stało się to całkiem przypadkowo i mogę powiedzieć, że w tym przypadku moje lenistwo się opłaciło.
Nie chciało mi się szukać płyty z XP, którego kiedyś używałem, a że miałem ten cały, działający XP Mode zainstalowany na stacjonarnym kompie z Windows 7 Ultimate x64 to przeniosłem gotowy wirtualny dysk XP mode z tego komputera na laptopa z Windows 7 Home Premium x64 gdzie właśnie chciałem sobie zainstalować wirtualny XP w programie do wirtualizacji systemów operacyjnych Microsoftu    Windows Virtual PC .    Podłączyłem ten plik z wirtualnym dyskiem XP Mode jako bazowy w Virtual PC na laptopie z windows 7 Home Premium (zaznaczam) i uruchomiłem instalację systemu. Potem zainstalowałem na nim sterowniki do skanera i XnView do jego obsługi. Ku mojemu zdziwieniu w menu start pod pozycją Windows Virtual PC pojawił się podkatalog  Aplikacje XP Mode, a w nim XnView, którego udało mi się uruchomić w trybie XP. Zrobiłem krótką prezentację i wrzuciłem na YouTube.

Na razie to by było na tyle, potem może jeszcze zapodam linki do tego wirtualnego dysku XP Mode, którego użyłem. Muszę go najpierw spakować w wieloczęściowe archiwum i potem wysłać na hotfile.com.
Istnieje jeden haczyk, który dla jednych może się okazać wielkim problemem, a dla innych małą niedogodnością. Jeżeli w normalny sposób zainstaluje się tryb XP w wersji Win 7, która  standardowo go obsługuje wtedy ten wirtualny XP integruje się z licencją Windows 7 i jest oryginalny, już aktywowany. W Home Premium, czy innym Home, po zainstalowaniu ten XP wymaga aktywacji i to właśnie pojawia się ta niedogodność bo trzeba go aktywować oryginalnym kluczem lub nielegalnie crackiem. Muszę jeszcze dodać, że być może wszystko będzie tak samo działać jak się zainstaluje XP normalnie z płyty instalacyjnej, nie wypróbowałem tej opcji.

Teraz już możecie składać mi gratulacje i zadawać pytania, na które odpowiem jeśli będę znać odpowiedź.
Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Linki do wirtualnego dysku XP mode:
Linki do dysku często aktualizuję, więc jeżeli nie jest dostępna któraś część to najlepiej napisać w komentarzu bo zaraz jak się pojawi nowy wpis to dostaję info na maila.

Carshare.net
XPmodeVHD.part1.rar
XPmodeVHD.part2.rar

Chomikuj.pl
XPmodeVHD.part1.rar
XPmodeVHD.part2.rar

program Microsoft Virtual PC


8 komentarzy:

 1. Witam. Czy mógłbym prosić o link do windowsa XP ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Windows XP? Jest na przykład na torrentach
   http://tnttorrent.info/tags.php?where=0&search=windows+XP&acc=v2

   Usuń
 2. Co to znaczy dokładnie:"Podłączyłem ten plik z wirtualnym dyskiem XP Mode jako bazowy w Virtual PC"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamontowałem ten gotowy wirtualny dysk jako główny w Virtual PC, zamiast tworzyć nowy, po uruchomieniu wirtualnej maszyny powinien zacząć się z niego instalować XP.

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. skasowany jest XPmodeVHD.part2.rar na Carshare.net mozesz zrobic reupload ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomysł super ale nie ma juz programu a przydał by mi sie XP na win 7

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Link do programu już działa, zaktualizowałem go przed chwilą.

   Usuń